Kvalita lektorů určuje kvalitu školy

A proto si na jejich výběru dáváme extrémně záležet.

Všichni naši vyučující cizí jazyk vystudovali na vysoké škole, někteří z nich jsou navíc rodilí mluvčí. Studenty, brigádníky či živnostníky bez potřebné kvalifikace u nás nenajdete.
Jaroslava Andráši

Jaroslava Andráši

Angličtina

Slávka vystudovala anglickou filologii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Kromě obecných kurzů učí anglicky např. i administrativní pracovníky, je spoluautorkou učebnic pro tuto profesní skupinu.

Lenka Bukovská

Lenka Bukovská

Němčina

Lenka vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor němčina a dějepis. Během studií absolvovala půlroční pobyt na Univerzitě v Regensburgu a praktikum v čarodějnickém muzeu na hradě Penzlin.

Leona Čapková

Leona Čapková

Angličtina

Leona vystudovala hned dvě vysoké školy – na Univerzitě Palackého v Olomouci obor ruský jazyk-hudební výchova a na Masarykově univerzitě v Brně pak anglický jazyk a literaturu.

Květa Danielová

Angličtina

Květa vystudovala obor čeština-angličtina na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po krátkém působení na základní škole začala učit angličtinu na SJŠ Kotlářská.

Jarmila Fabrigerová

Jarmila Fabrigerová

Němčina

Jarmila vystudovala němčinu a angličtinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V roce 1973 nastoupila na SJŠ, kde vyučuje dodnes a je jednou z našich nejvěrnějších lektorek.

Jana Fořtová

Jana Fořtová

Angličtina

Jana vystudovala obor čeština-angličtina na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia strávila 3 měsíce na univerzitě v Leedsu a po promoci rok pracovala v Kanadě.

Barbora Gabrielová

Barbora Gabrielová

Angličtina

Bára vystudovala angličtinu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity a už během studia absolvovala stáž na University of Worcester ve Velké Británii.

Vladislava Hein

Vladislava Hein

Němčina

Vlaďka absolvovala obor německá a nizozemská filologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Krátce po škole strávila měsíc v nizozemském Almelu, kde učila na základní škole.

Olga Hortová

Olga Hortová

Francouzština Ruština

Olga vystudovala obor francouzština a ruština na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Absolvovala několik zahraničních stáží na univerzitách ve Francii a v Rusku.

Naděžda Hrůzová

Naděžda Hrůzová

Francouzština

Naďa vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor francouzština a italština.  Přes 13 let učila u nás na SJŠ, odkud přešla na Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity.

Eva Chalupová

Eva Chalupová

Angličtina

Eva vystudovala angličtinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a získala doktorát z teorie a dějin germánských literatur. Na SJŠ nastoupila krátce po skončení studií a má dlouholetou učitelskou praxi.

Irma Charvátová

Irma Charvátová

Angličtina

Irma získala vzdělání na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, obor čeština-angličtina. Kromě výuky se dlouhodobě věnuje také překladatelství – je lektorkou našich překladatelských kurzů.

Marta Kolářová

Marta Kolářová

Němčina

Marta získala doktorát z německého jazyka na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Na SJŠ učí od roku 1978, dlouhá léta byla zástupkyní ředitele i ředitelkou,  zkoušela u mezinárodních i státních zkoušek.

Helena Koudelková

Helena Koudelková

Němčina

Helena absolvovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor němčina-ruština. Od roku 1990 spolupracuje s Goethe-Institutem Mnichov a je examinátorkou u zkoušek Goethe-Zertifikat všech pokročilostí.

Karla Křehlíková

Karla Křehlíková

Francouzština Italština

Kája vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor francouzština a italština. Na SJŠ učí už 19 let a je součástí týmu, který má na SJŠ na starost mezinárodní zkoušky z italštiny CILS.

Iveta Kučerová

Iveta Kučerová

Norština Angličtina

Iveta absolvovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor moderní filologie angličtina-norština. Byla dvakrát na studijní stáži ve Velké Británii (Leeds, Hastings) a jednou v Norsku (Oslo).

Tony Long

Tony Long

Angličtina

Tony vystudoval zoologii na univerzitě v Londýně, ale svůj život zasvětil učení – má i pedagogický certifikát TEFL. Je autorem či spoluautorem několika učebnic – jedna z nich (Advanced Conversation Practice) se používá v kurzech SJŠ i na Masarykově univerzitě.

Salvatore Marchese

Salvatore Marchese

Italština

Salvatore je rodilý italský mluvčí. Do České republiky přišel v roce 1995, nejprve učil na gymnáziu, poté na Slezské univerzitě a nakonec zakotvil na SJŠ. Díky svým bohatým zkušenostem je jedním ze zkoušejících u mezinárodní zkoušky z italštiny CILS.

Alena Muchovičová

Alena Muchovičová

Angličtina

Alena absolvovala Pedagogickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor tělesná výchova a anglický jazyk. Na SJŠ nastoupila v roce 1990. Specializuje se na výuku v přípravných kurzech na cambridgeské zkoušky (FCE a CAE).

Mojmír Muzikant

Mojmír Muzikant

Angličtina

Mojmír získal vzdělání na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, obor angličtina a speciální pedagogika pro střední školy. Na SJŠ učí od roku 2007 a kromě výuky se stará o počítače a školní web.

Miroslava Pavelková

Miroslava Pavelková

Němčina

Mirka vystudovala latinu a němčinu na Filozofické fakultě a je nejvěrnější lektorkou SJŠ – učí tu už přes 42 let. Za tu dobu pro školu vykonala mnoho dobrého, např. pomáhala vybojovat licenci pro zkoušky Goethe-Zertifikat, u kterých poté i zkoušela.

Marie Pilařová

Marie Pilařová

Angličtina

Majka vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor čeština-angličtina. Svou učitelskou kariéru začala na gymnáziu. Na SJŠ učí od roku 1975 – kromě výuky byla i zástupkyní ředitelky.

Marie Smolková

Marie Smolková

Němčina

Marie úspěšně vystudovala germanistiku a klasickou filologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Celý život zůstala věrná SJŠ. Má oprávnění k činnosti soudního tlumočníka a překladatele z němčiny,

Alice Škaloudová

Alice Škaloudová

Angličtina

Alice vystudovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, obor čeština-angličtina. Během studií absolvovala stáž na univerzitě v Leedsu. Dlouhodobě spolupracovala s Britskou radou jako supervizor u cambridgeských zkoušek.

Ken Taylor

Ken Taylor

Angličtina

Ken je jedním z našich skvělých rodilých mluvčích. Narodil se v Americe, ale za svůj domov už považuje Českou republiku a doufá, že jednoho dne získá české občanství.

Helena Ťoková

Helena Ťoková

Angličtina

Helena vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně – obor angličtina-čeština. Na SJŠ Brno učí od roku 1989, v roce 2009 pak nastoupila na post ředitelky školy.

Barbora Vázquezová

Barbora Vázquezová

Španělština

Bára vystudovala španělskou a portugalskou filologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Kromě lektorské činnosti se zabývá i překládáním a tlumočením.

Iveta Zodlová

Iveta Zodlová

Angličtina Italština

Iveta získala své vzdělání na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně, obor moderní filologie – angličtina-italština. Poté si doplnila pedagogické vzdělání, a získala tak odbornou způsobilost k výuce angličtiny a italštiny.

Lenka Zouharová

Lenka Zouharová

Němčina

Lenka je absolventkou oboru německá filologie a historie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po škole si ještě doplnila pedagogické vzdělání.